Наполи го „здроби“ Лацио во дербито на „Олимпико“… (видео)

Наполи се зацврсти на третата позиција во Серија А откако славеше во дерби пресметката против Лацио на гостувањето на „Олимпико“ во Рим.

Наполитанците славеа убедливо со 0-3, благодарение на головите на Калјехон во 25. минута и Инсиње во 51. минута и 92. минута од натпреварот.

Callejon Goal – Lazio vs Napoli 0-1 09.04… by bamixos
Lorenzo Insigne Goal HD – Lazio 0 – 2 Napoli… by Football_Highlights
Lorenzo Insigne Goal HD – Lazio 0-3 Napoli – 09… by Video-Sport

По оваа победа, Наполи со 67 бода сега е со седум бода плус во однос на четвртопласираниот Лацио. Рома е и натаму второпласирана со 71 бод, додека на врвот во Серија А по 31 коло е Јувентус со 77 бода.

Се вчитува...