„Наташа шоу“ – Два гола за Андонова од кој едниот вистинска мајсотрија (ВИДЕО)

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова му донесе триумф на нејзиниот Леванте од 2-1 против Атлетико Мадрид во последниот подготвителен меч пред новата сезона.

Првиот погодок на нашата интернационалка беше вистинска мајсторија, додека вториот го постигна од пенал.

Андонова и шпански Леванте, кој ќе го има првиот настап во ЛШ, ќе играат против шкотски Селтик.

 

 

Се вчитува...