НБА Топ 10: Дурант или Леброн, чиј потег е поубав? (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Филаделфија, Бруклин, Јута, Лејкерс, Сан Антионио и Индијана.

Најубавите потези меѓу кои се наоѓаат и оние на Кевин Дурант и Леброн Џејмс можете да го погледнете подоле.

Се вчитува...