НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Шарлот, Мемфис, Милвоки, Вашингтон, Атланта, Портланд и Сакраменто, додека одложен беше дуелот помеѓу Далас и Њу Орлеанс.

Најубавите потези на вечерта се во изведба на Бредли Бил и Арон Гордон, меѓуостанатите…

Се вчитува...