НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 13 натпревари по кои на победи се радуваа Портланд, Торонто, Атланта, Бостон, Бруклин, Кливленд, Њу Орлеанс, Хјустон, Минесота, Далас, Јута, Голден Стејт и ЛА Лејкерс.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања меѓу кои се најде и Леброн Џејмс, а најубавиот потег му припадна на Дерик Лајвли.

Се вчитува...