НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни две плеј-оф натпревари по кои со гостински победи Кливленд и Далас успеаја да ги изедначат сериите со Бостон и Оклахома на 1-1.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања меѓу кои се најде и Лука Дончиќ со две одлични асистенции.

Се вчитува...