НБА Топ 10: Од „соблекувална“ па од „паркинг“ – ноќ на далечните шутеви (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Шарлот, Мајами, Чикаго, Феникс и Вашингтон.

Оваа ноќ ја одбележаа невозможните шутеви од далечина со звукот на сирената…

Се вчитува...