НБА Топ 10: Вечер во знакот на додавањата на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран вториот финален натпревар по кој Бостон поведе со 2-0 против Далас.

Најубавите потези на вечерта ги одбележа и словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој имаше фантастични додавања за атракции на неговите соиграчи.

Се вчитува...