НБА Топ 10: Забивањето на годината е најубав потег на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни девет натпревари по кои на победи се радуваа Денвер, Орландо, Бостон, Филаделфија, Мемфис, Милвоки, Феникс, Торонто и Клиперс.

Најубавиот потег на вечерта е во изведба на „рукито“ Едвардс, потег кој долго ќе се врти низ најавните шпици…

Се вчитува...