НБА Топ 5: Е, па Лука… Кој друг!? (ВИДЕО)

Изминатава вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран вториот финален натпревар од Западната конференција во кој Далас славеше против Минесота за водство од 2-0 во серијата.

Најубавите потези ги одбележаа атрактивни забивања и асистенции, но на врвот на Топ 5 потезите сосема очекувано Лука Дончиќ и неговата феноменална тројка за победа…

 

Се вчитува...