НБА Топ 5: „Лоб сити“ Далас во изведба на Ирвинг и Вашингтон (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои Бостон со триумф над Мајами се пласираше во следната фаза од разигрувањето за титула, а една победа го дели Далас од истото по триумфот во петтиот натпревар со ЛА Клиперс.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа двоецот на Маверикс, Ирвинг и Вашингтон со фантастично лоб додавање за атрактивно забивање.

Се вчитува...