НБА Топ 5: „Лоб-сити“ Далас во знакот на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои Бостон со победа над Кливленд се пласираше во конференциското финале, додека Далас со нов „брејк“ против Оклахома стигна на победа до место во следната фаза.

Најубавите потези на вечерта ги одбележа и словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ со неговите „лоб“ додавања за атрактивни завршници.

Се вчитува...