НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои со победи Далас и Бостон поводоа со 2-1 во конференциските полуфинални серии против Оклахома, односно Индијана.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања, но и поени од тешки ситуации меѓу кои се најдоа и Кајри Ирвинг и Донован Мичел.

Се вчитува...