НБА Топ 5: НФЛ издание на Јокиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои Денвер и Њујорк поведоа со 3-2 во конференциските полуфинални серии против Минесота и Индијана.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања како и поени од тешки позиции, а место имаше и за НФЛ додавањето на Никола Јокиќ.

Се вчитува...