НБА Топ 5: Ноќ на фантастични забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два полуфинални натпревари во двете конференции по кои Денвер и Индијана ги изаедначија сериите со Минесота и Њујорк на 2-2.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атарктивни забивања, а најубавите од нив им припаднаа на Едвардс и Портер.

Се вчитува...