НБА Топ 5: Шампионската вечер во знакот на Причард (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран петтиот натпревар од финалната серија помеѓу Бостон и Далас по кој Селтикс ја освоија шампионската титула.

Шампионската вечер остана во знакот на Причард кој влезе на четири секунди пред крајот на првото полувреме за неговиот специјалитет – шутот од пола терен и погоди со истекот на звукот на сирената.

Се вчитува...