НБА Топ 5: Вечер во знакот на додавањата на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плеј-оф натпревари по кои Бостон поведе со 3-1 во серијата со Кливленд, додека Оклахома изедначи на 2-2 против Далас.

Најубавите потези на вечерта беа во знакот на Лука Дончиќ и неговите одлични додавања за атрактивни забивања.

Се вчитува...