НБА Топ 5: Вечер во знакот на Дончиќ и летечкиот Едвардс (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран третиот натпревар од финаната серија во Западната конференција помеѓу Далас и Минесота по кој Маверикс поведоа со 3-0.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Лука Дончиќ, но шоуто го „украде“ кошаркарот на Минесота, Ентони Едвардс со брутално забивање.

Се вчитува...