НБА Топ 5: Вечер во знакот на Паоло Банкеро (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсиланта кошаркарска лига беше одигран само седмиот натпревар од четвртфиналната серија на Источната конференција помеѓу Кливленд и Орландо по кој во следната фаза се пласираа Кавалирс.

Најубавите пет потези на вечерта сепак ги одбележа кошаркарот на Орландо, Паоло Банкеро кој имаше брутално забивање во последната четвртина.

Се вчитува...