Не е само силен, туку и убаво пее: Фјури запеа пред полниот „Вембли“ (ВИДЕО)

Тајсон Фјури уште еднаш ја потврди домацијата во светскиот бокс откако пред полниот „Вембли“ со нокаут во шестата рунда славеше против Дилан Вајт. Британецот не се намачи во борбата па на крајот имаше сили и да запее.

Имено, откако спикерот побара од Фјури да и се обрати на публиката, борецот приреди вистинско шоу со песната „Американ пај“ од Дон Меклин во чие изведување се приклучи и публиката.

Се вчитува...