Нејмар прв со порака до Меси – „Брате, повторно заедно“ (ФОТО)

Лионел Меси е на пат за Париз, каде ќе потпише двогидишен договор со ПСЖ. Ѕвездата на „светците“ Нејмар прв му посака добредојде на својот добар пријател со кого ја делеа соблекувалната во Барселона.

„Повторно заедно“, напиша Нејмар на фотографија која ја сподели на социјалните мрежи. 

Се вчитува...