Нејмар се пофали со новата фризура – Вакво нешто досега немате видено (ФОТО)

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар на социјалните мрежи се пофали со новата фризура која навистина е посебна.

Како што на времето Дејвид Бекам беше познат по честото менување на имиџот, а Роналдо со неговата „легендарна“ фризура го обележа Мундијалот во 2002 година, така сега Нејмар сака да се запише во аналите на фризурите на фудбалските ѕвезди.

 

 

Се вчитува...