Нејмар се сопна од главата на Муние…Пенал е или не?! Петтиот судија вели пенал! (ВИДЕО)

На самиот старт од второто полувреме, во 50.минута од мечот, пенал за Барселона. Контроверзен, со оглед дека главниот судија Денис Ајтекин од Германија не го досуди во прв момент, но по асистенција на судијата зад голот – покажа на белата точка. А Лионел Меси го реализираше, за 3-0. На Барселона и недостига само уште еден погодок.

Но, да се вратиме на пеналот. Нејмар го претрча Муние, овој падна, а Бразилецот се сопна од неговата глава, додека десниот бек на ПСЖ беше паднат на теренот…Пенал е, или не?!

Thomas Meunier Ridiculous Penalty Foul vs Neymar! by wifutty

Се вчитува...