Нема одмор за Адеми – Прв меч и веднаш гол (ВИДЕО)

Аријан Адеми носи водство за Динамо Загреб од 1-0 против исландски Валур во 1. квалификациско коло за новата сезона во Лигата на шампионите.

Македонскиот интернационалец од обврските со репрезентацијата веднаш се стави во погон во Динамо Загреб во кој му требаа само осум минути за да го постигне првиот гол во новата сезона.

 

 

Се вчитува...