Необично претставување: Јери Мина згазна бос на „Камп ноу“ (Видео)

Новото засилување на Барселона, дефанзивецот Јери Мина имаше необично претставување на „Камп ноу“. Колумбискиот фудбалер беше толку среќен што потпиша за каталонскиот гигант, што при излегувањето на прекрасната арена одлучи да ги соблече копачките и чорапите за да ја почувствува тревата на која ќе игра во пет ипол години.

Се вчитува...