Неочекуван старт во битката за трофејот во Ла лига – Атлетико губи, но губи и Реал Мадрид (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид се борат за трофејот во шпанската Ла лига во последното коло. „Кралевите“ мора да победат, а Атлетико Мадрид да не стигне до триумф против Валјадолид.

Сепак, градските ривали не ги отворија баш најдобро своите натпревари. Атлетико Мадрид има негатива од 0-1 на гостувањето кај Валјадолид, додека избраниците на Зидан губат на домашен терен од Вилјареал со истиот резултат.

 

 

Се вчитува...