Неверојатен нокаут на Федор за крај на кариерата…. (ВИДЕО)

Федор Емелијаненко на најдобар можен начин стави крај на својата кариера. Еден од најдобрите борци во историјата за само три минути го порази Квинтон Џексон на Белатор настанот во јапонскиот град Саитама.

На тој начин Федор ја запиша 39-та победа во кариерата од 45 професионални меча. Федор со моќен извонреден нокаут го совлада противникот кој не можеше да ја продолжи борбата.

После мечот, 43-годишниот Федор нагласи дека ова му е последен настап во ММА…

 

Се вчитува...