Неверојатна голманска грешка во Мексико (ВИДЕО)

Голманот на Пуебла, Кристијан Кампестрини, направи неверојатна грешка во судиското продолжение од мечот, и прими гол по кој неговиот тим загуби со 3-2 на гостувањето кај Чивас. Пуебла е последнопласиран тим на табелата во мексиканскиот шампионат, а кога голманот прави вакви кардинални грешки, тогаш не е ни чудо…

Се вчитува...