Неверојатни забивања, блокови… најдоброто од второто кошаркарско финале (ВИДЕО)

Пелситер славеше во вториот финален натпревар од Првата кошаркарска лига и со тоа го изедначи резултатот на 1-1. Битолчани одиграа одличен натпревар во кој во поголемиот дел ја имаа резултатската контрола, а на крајот стигнаа до голема победа по продолжение.

Натпреварот во „Боро Чурлевски“ покрај добрата атмосфера го отсликаа и атракции во изведба на Игор Кесар, Хуан Дејвис, Дамјан Стојановски…

Се вчитува...