Неверојатно промашување во Белорусија (ВИДЕО)

Белорусија е единствената земја во Европа која му пркоси на коронавирусот и дозволува да се одвива фудбалскиот шампионат. Оттаму доаѓа и неверојатно промашување кое е дело на фудбалерот на Иван Верас од тимот на Смолевичи. Тој во 26.минута го мина и голманот, беше осамен на 20 метри да ја погоди мрежата, но шутираше очајно.

Неговиот тим загуби со 1-0 од Ислоч, а Верас секако можеше да донесе бод…

 

Се вчитува...