Николов му донесе водство на Вардар (ВИДЕО)

Вардар дојде до водство (0-1) на куп – натпреварот против Шкупи, откако репрезентативецот Бобан Николов постигна погодок во 64.минута. На стадионот во Ѓорче Петров се води жестока битка за пласман во четвртфиналето, а сега „црвено-црните“ се во предност, по погодокот на Николов.

Блажевски нафрли од левата страна, а Николов со удар со глава го совлада Суад Зендели…

Се вчитува...