Ништо од Кавани во Барселона!

Утрово стигна бомба дека можно е Единсон Кавани да го напушти Манчестер јунајтед и да премине во Барселона. Сепак, ништо нема да биде од овој трансфер откако потврдија неколку извори, а веста ја пренесе еден од најупатените новинари во Европа за трансфери Фабрицио Романо.

Иако имало заинтересираност од Каталонците, сепак не успеале да постигнат договор со премиерлигашот кој за ниедна цена не сака да се откаже од одличниот Уругваец.

 

 

Се вчитува...