Нојер долго ќе ја помни Шпанија

Мануел Нојер по 754 одиграни натпревари доживеа дебакл сензационален за најдобриот голман, и воедно една од најдобрите репрезентации во светот.

На натпреварот од последното коло во Лига на Нации против Шпанија, 34-годишниот Ноер прими шест гола од „црвената фурија“, прв пат во својата кариера.

А, како потсетување, Германецот е актуелен освојувач на наградата за најдобар голман во Лигата на шампионите, претходно во четири наврати беше избран за најдобар голман по изборот на МФФИС и пет пати беше прогласен за најдобар голман на годината според УЕФА.

Се вчитува...