Нов гол на Николов, во убедливиот триумф на Шериф (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов го постигна и вториот гол во дресот на молдавскиот шампион Шериф Тираспол, овој пат во 10. коло од првенство во убедливата победа од 7-0 против Динамо Ауто.

Николов влезе во игра во 60. минута од средбата, и во 70. минута го постигна петтиот гол за својот тим.

 

Претходно македонскиот фудбалер погоди и на дуелот против Зимбру.

Се вчитува...