Нов гол за Германија на „Тодор Проески“ (ВИДЕО)

Германија веќе води и со 0-4 на гостувањето кај Македонија во 8. коло од групата Ј во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година.

Мусиала е стрелец на голот за „панцирите“ во 83. минута.

 

Се вчитува...