Нов шок за Голден Стејт – Томпсон го пропушта почетокот на следната сезона

Бекот на Голден Стејт Вориорс, Клеј Томпсон се повреди во третата четвртина од последниот натпревар од финалната серија во НБА лигата, а повредата не е нималку наивна бидејќи ѕвездата на „вориорси“ ги скинала вкрстените лигаменти на левото колено.

По првичните проценки бекот на „вориорси“ нема да се врати на терените пред февруари или март следната година. Голден Стејт ја загуби финалната серија со 4-2, а покрај Томпсон тие го загубија и Кевин Дјурант, кој најверојатно ќе ја пропушти цела следната сезона.

 

Се вчитува...