Нов скандал на Марсело Брозовиќ – Хрватот „мртов пијан“ дивеел во болница

Хрватскиот фудбалер Марсело Брозовиќ повторно е во центарот на голем скандал. Како што пренесуваат италијанските медиуми тој пијан влетал во болница, каде барал да го пуштат во посета кај пријател.

„Беше тоа немирна ноќ за Хрватот. Брозовиќ дивееше во болница каде преку ред бараше да отиде во посета кај пријател. Толку беше напорен што лекарите мораа да повикаат полиција“, пишуваат италијанските медиуми.

Се вчитува...