Нова атракција: Робсон Да Силва од слободен удар израмнува против „пандевци“ (ВИДЕО)

Нова атракција во финалето од Купот на Македонија меѓу Академија Пандев и Македонија ЃП кое во моментов се игра на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје.

По прекрасниот гол на Сашко Пандев за водство на Академија Пандев во 10. минута, брзо израмнуваат „лавовите“ со уште еден прекрасен погодок. Во 21. минута Бразилецот Робсон Да Силва извонредно стрелаше од 18 метри од слободен удар за 1-1…

Се вчитува...