Нова победа за Чурлинов и Шалке во „Цвајт“

Дарко Чурлинов и неговиот Шалке 04 стигнаа до голем триумф од 0-1 на гостувањето кај Падерборн во 6. коло од новата сезона во Втората бундеслига. Клучниот момент во натпреварот се случи во 63. минута кога Тероде го постигна победничкиот гол.

Македонскиот репрезентативец одигра 85. минути.

 

 

Се вчитува...