Нова сезона стари навики – Втор меч, втор гол за Тричко за АЕК (ВИДЕО)

Иван Тричковски и во новата сезона продолжува со спектакуларните партии во дресот на кипарски АЕК Ларнака. Откако стрелаше во воведното коло, тој повторно се запиша во листата на стрелци на својот тим во победата над Омонија од 2-1.

Популарниот Тричко биеше од пенал во 55. минута со што донесе водство од 1-0 за домаќините, додека на 2-0 зголеми Дербишајр во 75. минута. До крајот гостите само го ублажија поразот преку

 

 

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum