Ново шоу на Балотели: Дојде во Москва и се развика…„Путине, каде си?“

Контроверзниот италијански фудбалер Марио Балотели повторно е во елемент. Заедно со својот тим Ница пристигна во Москва во пресрет на утрешниот дуел со Локомотив во Лигата на Европа, а шетајќи се на Црвениот плоштад, почна да го бара претседателот на Русија.

„Путине, каде си?“, се развика Балотели, што секако на шеговит начин беше прифатено од неговите соиграчи…

Се вчитува...