Њујорк никс добива огромно засилување

Њујорк никс е заинтересиран за услугите на кошаркарот на Минесота, Карл-Ентони Таунс.

Како што наведува Њујорк пост, Њујорк сака да ја доведе 24-годишната ѕвезда во својот клуб. И самиот Таунс нема ништо против да се пресели меѓу Никси.

Таунс е избран како прв пик на драфтот во 2015 година. Од првата сезона игра одлично со просек од 22 поени и 12 скока по натпревар.

Се вчитува...