Нуркиќ делеше „рампи“ на кого стигне… (ВИДЕО)

Портланд славеше против Шарлот со 127-96 во синоќешниот натпревар од НБА лигата и сега е во серија од четири врзани победи.

Триумфот следеше по одличната партија на босанскиот кошаркар Јусуф Нуркиќ кој беше блиску до „трипл-дабл“ со 11 поени, 11 скока и 8 асистенции. Сепак, она што го издвои на мечот беа шестте блокади со кои си го израмни сопствениот рекорд на еден натпревар. Интересно, веќе на полувремето имаше пет блокади….

Се вчитува...