Обамејанг донесе три бода за „милионерите“…

Борусија Дортмунд стигна до триумф од 1-0 против претпоследнопласираниот Ингелштад во првиот натпревар од 25. коло во Бундеслигата.

Стрелец на единствениот гол вреден победа за „милионерите“ беше Обамејанг уште во 14. минута од средбата, кој реализираше одлична завршница на акцијата од Шмелцер…

All Goals & Highlights HD – Borussia Dortmund 1… by arcturusmedia33

Со најновите три бода, Борусија Дортмунд сега има 46 бода, сега само три бода помалку од второпласираниот Лајпциг. На чело на табелата е Баерн Минхен со 59 бода.

Се вчитува...