Очекувано: Пенезиќ е една од трите ѕвезди на колото во ЛШ

Сосема очекувано, најдобрата ракометарка на Вардар, Андреа Пенезиќ е во изборот на трите ѕвезди на колото во Лигата на шампионите.

Предводник во победата на гостувањето против Будуќност на „вардарки“ беше токму Пенезиќ со своите 10 постигнати погодоци. Повеќе од доволно да се најде во изборот на најдобрите и според ЕХФ.

Изборот на трите ѕвезди на колото во ЛШ може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...