Од најмало до најстаро: Горан Пандев – фала ти! (ФОТО/ ВИДЕО)

ЕКИПА во Амстердам,

Роберт Спасовски (ФОТО/ ВИДЕО)

Повеќе од 2.000 македонски фанови ќе бидат присутни на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам како поддршка за македонската репрезентација на последниот меч од ЕВРО 2020, против Холандија.

И се на трибините е во знакот на Горан Пандев. Од најмало до најстаро се присутни во желбата да искажат благодарност за капитенот за целокупниот негов придонес за македонскиот фудбал изминативе 20 години.

Веќе завладуваат црвено-жолтите бои на една од најубавите арени во Европа, се во поддршка за прв позитивен резултат на Македонија на Европското првенство 2020.

 

 

Се вчитува...