СТАРТНИ СОСТАВИ: Две промени за дуелот против Исланд (ФОТО)

Пред фудбалската репрезетнација на Македонија се наоѓа предизвикот наречен Исланд во кој за прв пат во историјата ќе бараме победа на гостувањето кај островската држава. Со таа цел „црвено-жолтите“ на мечот во Рејкјавик влегуваат со две промени во однос на мечот против Ерменија кој беше одигран пред четири дена.

Селекторот Благоја Милевски ќе смета на следните фудбалери: Димитриевски, Муслиу, Велковски, Алиоски, С.Ристовски, Елмас, Барди, Спировски, Чурлинов, М.Ристовски и Костадинов.

Се вчитува...