ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Со засилен среден ред и само Елмас и Пандев во нападот!

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Познати се составите за натпреварот од второто коло во групата Ц од Европското првенство 2020 меѓу Македонија и Украина.

Селекторот Игор Ангеловски се одлучи на овој натпревар на клупата да остане Александар Трајковски на сметка на засилување на средниот ред со Стефан Спировски. Во нападот ќе стартуваат Горан Пандев и Елиф Елмас.

Се вчитува...