Откако Џес ја сретна Џена – му тргна во Јунајтед!

Џес Лингард игра како препороден оваа сезона во дресот на Манчестер јунајтед, постигна неколку решавачки голови за „црвените ѓаволи“, а зад неговите добри игри се крие новата љубов. Тој веќе неколку месеци е во љубовна врска со Џена Фрумс, американски фотомодел и фитнес тренер која буквално го препороди младиот Лингард.

Тие веќе и не ја кријат својата врска од јавноста, а последните слободни денови ги искористија за совршен викенд во Барселона.

Се вчитува...