Ова го може само Ибра – Акробатски гол на Златан за водство со Удинезе (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ во свој стил постигна гол за водство од 1-2 на Милан на гостувањето кај Удинезе во италијанската Серија А.

Со еден акробатски удар Ибрахимовиќ успеа да донесе водство и да го одведе тимот на чекор од нова победа во италијанскиот шампионат.

 

Се вчитува...